Alüminyum Doğrama nedir? nelerdir?

Alüminyum Doğrama nedir? nelerdir?

Bu yazımızda size sizlere Alüminyum Doğrama nedir? Alüminyum Doğrama nelerdir? Sorusunun cevabını vereceğiz.


Alüminyum Doğrama Sistemleri nedir? nelerdir?

Alüminyum Doğrama yaşam alanlarında kullanılan sistemler olarak menteşeli pencere ve kapı doğramaları oldukça yaygındır. Bu sistemlerden beklenen özellikler başta ısı yalıtım ve hava-su sızdırmazlık performansı olmak üzere, dış ortam sesinin mekanda minimum seviyede hissedilmesi, ihtiyaç duyulan gün ışığının ortama alınması ve rahat çalışan bir kullanım sunabilmesi şeklinde sıralanabilir.

Menteşeli sistemler kullanım seçenekleri açısından çok zengin olup içe ve dışa açılır kapı-pencere, çift-eksen, vasistas, pivot gibi standart kullanımların yanında gizli kanat pencere ve hemyüz kapı gibi estetik odaklı birçok ilave çözüme sahiptir.

Alüminyum Doğrama Sistemlerini 2 farklı kategoride listeleyebiliriz.

  1. Alüminyum Doğrama Kapı – Pencere Sistemleri
  2. Alüminyum Sürme Doğrama Sistemleri

1. Alüminyum Doğrama Kapı – Pencere Sistemleri

Alüminyum kapı ve pencere sistemleri ile üst düzey yalıtım standartları karşılanabilmektedir. Alüminyum yapısı, hava koşulları ve korozyona karşı yüksek dayanıklılıktadır. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliklerini muhafaza eder.

En önemli özellikleri ısı yalıtım, hava su sızdırmazlık derecesi, ses yalıtımının yüksek seviyede olması, ihtiyaç duyulan güneş ışığına engel olmaması, uzun ömürlü olması ve kullanımının kolay olmasıdır.


2. Alüminyum Sürme Doğrama Sistemler

Alüminyum sürme doğrama sistemler, ısı yalıtımlı, çok sayıda teknik gerekliliğe uygun çözüm ve seçeneğin sunulduğu, maksimum su ve hava geçirmezlik sağlayan sistemlerdir.

Alüminyum sürme doğrama sistemleri, üst düzey konfor ve alandan tasarruf sağlamak için, iç ve dış geçişleri görünmez hale getiren sistemlerdir. Sürme doğrama ve katlanır kapılar, kullanışlı, estetik ve modern görünümlü çözümler sunar.

Sürme sistemler, oteller, restaurantlar, kafeler, kış bahçeleri, ofis binası ve konut projelerine uygun çözümler sunmaktadır.Hizmetlerimiz hakkında bilgi yada teklif almak için aşağıdaki formu doldurunuz.