trende

Aydınlatma Otomasyonu nedir?

Aydınlatma Otomasyonu nedir?

Bu yazımızda size sizlere Aydınlatma Otomasyonu nedir?  Sorusunun cevabını vereceğiz.


Aydınlatma Otomasyonu nedir?

Tek bir dokunuşla evinizdeki ya da bahçenizdeki ışıkları merkezi olarak kapatıp açmak, istediğiniz aydınlatma şiddetini ayarlamak için Aydınlatma Otomasyonu Sistemi kullanabilirsiniz. Eve geldiniz, karanlık bir ortama girmek istemiyorsunuz. Ya da evde değilsiniz ama bunu sizden başka kimsenin bilmesine gerek yok. Haklısınız. Sisteme komut verin; programladığınız saatte ve sürede, evinizin dilediğiniz bölümünde, dilediğiniz seviyede ışıklar yansın.


Aydınlatma Otomasyon Paneli

Aydınlatma Kontrol Sistemi, günün değişik saatlerinde, değişen dış ortam aydınlığını da hesaba katarak, gün boyu ev içi etkinliklerinize göre aydınlatma ayarlarını düzenler. Hava karardığında, sensörler yardımıyla ışıkların yanması ya da hareket algılayıcılarla geçiş noktalarının aydınlatılması gibi komutları gerçekleştirerek size rahat ve konforlu bir yaşam alanı sunar. Ayrıca, yaşam alışkanlıklarınıza göre belirleyeceğiniz zaman ve aralıklarda, istediğiniz yerde ve seviyede ışıklarınızın otomatik olarak açılmasını ya da kapanmasını sağlar. Üstelik, tüm komutlarınızı tek bir kumanda veya dokunmatik ekran üzerinden kontrol edebilme özgürlüğüyle.

Evde olduğunuz izlenimini yaratmak için tek yapmanız gereken;
• Tüm aydınlatmaların, binanın istenilen herhangi bir yerinden buton ya da dokunmatik panel üzerinden açılıp kapanabilmesi,
• Oda veya kat bazında aydınlatma kontrolü,
• Dimmerli aydınlatma kontrolü,
• Senaryolu aydınlatma (yemek, sohbet, okuma gibi aydınlatma senaryoları),
• Hareket dedektörlü aydınlatma kontrolü ile enerji tasarrufu,
• Aydınlık sensörü sayesinde hava kararınca istenilen aydınlatmaların açılması, hava aydınlandığında kapanmasıHizmetlerimiz hakkında bilgi yada teklif almak için aşağıdaki formu doldurunuz.