Banyo Dolapları nedir?

Banyo Dolapları nedir?

Bu yazımızda size sizlere Banyo Dolapları nedir? Sorusunun cevabını vereceğiz.


Banyo Dolapları nedir?

Banyo dolaplarını seçerken dekoratif olmasından ziyade işlevselliği de göz önünde bulundurmamız gerekir. Banyo dolabı seçerken dikkat etmemiz gereken bir takım özellikler vardır bunlar;

 1. Boyut: Banyo dolabını koyacağınız alanı seçmek için ölçüleri almanız gerekiyor fakat konumlandırmak buna rağmen bir hayli zordur çünkü duşa kabin, klozet, çamaşır makinesi vb. eşyalar devreye girdiğinde banyo dolabını sığdırmak zor olabiliyor.
  Alt modül ve üst modülden oluşan banyo dolapları en çok tercih edilen ve beğenilen dolap modellerindendir ancak dar alanlara sahipseniz boy dolapları alarak da lavabonun sağına ya da soluna monte ettirebilirsiniz.
  Bu sayede hem alandan tasarruf edersiniz hem de eşyalarınızı koymak için geniş bir alan kazanırsınız.
 2. Renk: Banyo dolabı seçerken genellikle Sade renkler tercih edilmelidir çünkü hem su ile temas ettiğinde soru çıkarmaz hem de temizlendikten sonra kapalı renklere göre daha geç kirlenir. Canlı bir görünüm için dekor ürünlerini çok açık veya koyu renklerden tercih etmenizi öneririz.

Banyo Dolabı Seçimi

Dolabın buhardan ve sudan etkilenmeyen, kabarmayan, yapısı bozulmayan bir malzemeden yapılması gerek. Temizliği açısından üzerinde su damlacıkları ve buhar izleri bulundurmayacak seçimler yapılmalıdır.

Banyo Dolapları’nın 5 çeşidi vardır;

 • Lavabo alt takımları
 • Boy Dolapları
 • Çamaşır Makinesi Dolapları
 • Çok Amaçlı Banyo Dolapları
 • Temizlik Dolapları


Hizmetlerimiz hakkında bilgi yada teklif almak için aşağıdaki formu doldurunuz.