Bench Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

Bench Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

Evinize lükslük katmak isteyenlerin dekorasyon tamamlayıcısı bench!


Bench Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Bench Nedir?

Sırt yaslama kısmına sahip olmayan ve dikdörtgen şeklinde olan, Türkçede bank anlamına gelen koltuklardır. Kullanımı Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır. Bulunduğu yere modernlik katarken, aynı zamanda lüks bir görünümde oluşturur.


Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanları oldukça çoktur. Evinizin her odasına uyum sağlayabildikleri için istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.


Salonda Bench

En çok tercih edilen yerlerden biri olan salonlarda, şık oturma grubunuzla birlikte çok hoş bir görüntü oluşturur. Oturma grubunuza uyan bir bench seçmeniz gerekmektedir ama bu aynı renk veya desene sahip olması gerektiğini göstermez. Kontrast yaratarak da gayet şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Mesela ikili koltuk yerine tercih edebilirsiniz.


Oturma Odasında Bench

Bu alanda salonda kullanımından farklı olarak daha rahat bir kullanımı vardır. Orta sehpa veya ayaklarınızı uzatacağınız bir yer olarak kullanılabilir, şömine yanına ya da pencere kenarına koymanız dekorasyon açısından daha güzel bir görüntü oluşturur.


Yemek Odasında Bench

Resmi yemekler için pek uygun olmasa da aile içi yemeklerinizde yemek masanızın bir kısmına sandalye yerine koyabilirsiniz. Yemek odalarında kullanımı yaygın olmasa da şık bir görünüm oluşturduğu ortadadır.


Yatak Odasında Bench

Salon ve oturma odasından sonra en çok kullanılan alandır. Yatak odanızın, evinizin en konforlu alanı olması gerekir ve Bench koltuklarda buna yardımcı olmaktadır. Bazanızın ucuna veya makyaj masanızın önüne koyabilirsiniz. Kendinize zaman ayırabileceğiniz bir alan yaratmak da mümkündür. Bench koltuğunuzu bu oda da dikdörtgen biçimde seçmeniz daha hoş görünecektir.  


Koridorda Bench

İnsanların evinize girilen bir alanda Bench kullanımını görmesi, eviniz hakkında güzel düşünceler hissetmelerini sağlar. Doğrudan duvarınızın önüne veya eğer merdiveniniz varsa, merdiven altına koymanız hoş bir görünüm yakalamak açısından iyi olacaktır.

Yazar: Sezen Nehir Uğurlu


Ayrıca Bakınız