Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İşletmenizden en yüksek verimi alabilmek için dekorasyonunuzu ciddiye almalı; müşteri kitlenizi göz önünde bulundurarak konforu, temayı; çalışanlarınız içinse çalışma alanlarını önemsemelisiniz!


Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Son dönemde cafe dekorasyonunun önemi ülkemizde de fark edilmiş ve neredeyse tüm cafeler tasarım konusunda birbirleri ile yarışır hale gelmişlerdir. Çoğu cafe sahibi iç mimari tasarım konusunda profesyonel destek almaktadır.

Günümüzde müşterilerin ilk dikkatini çeken şey şüphesiz cafenizin tasarımı oluyor. Siz de bu yarışa dahil olacaksanız profesyonel bir iç mimarın kapısını çalmalısınız.

Başarılı bir cafe tasarımı var ise ve hizmet kaliteniz de müşterilerinizin taleplerini karşılayacak kalitede ise herkes mutlu demektir.

Peki cafe dekorasyonu konusunda nasıl bir iç mimari tasarım ihtiyacınız olduğunu nasıl belirleyeceksiniz?


1. Cafe Dekorasyonunda Müşteri Kitlesi ve Konum Önemli

Eğer belirli bir müşteri kitlesine hitap ediyor yada bunu hedefliyorsanız bu noktadan yola çıkmak büyük önem taşır. Öğrencilere hizmet edecek bir cafe dekorasyonu ile üst düzeye hizmet edecek bir cafe dekorasyonu arasında tarz ve kalite bakımından büyük farklılıklar olacaktır. Bu sebeple cafenizin konumu ve hedef kitlesi çok önemli bir konudur ve dikkatle irdelenmesi gerekir.


2. Cafe Dekorasyonu Öncesi Tarzınızı Belirlemelisiniz

Hedef kitlenizi belirledikten sonra yapmanız gereken sunacağınız yiyecek ve içecek türlerini belirlemek olmalıdır. Dünya mutfağı mı, yöresel tatlar mı, uzak doğu mutfağı mı yada fast food mu? Bunlar cafe iç mimari tasarımı ve kafe dekorasyonu konusunda önemli etkiye sahiptir. Cafenizin hangi tarzlarda olabileceği konusunda belirleyici olacaktır.

Ana hatların belirlenmesinin ardından yapılacak iş teknik detay çözümlemeleri olacaktır. Tasarlanacak mekanın m2 sine göre mutfak alanı, depolama alanları, wc, bar, oturma alanları, loca bölümleri vb. ihtiyaçların çözümlenmesi gerekir.

Mekanın kaç kişiye hizmet edebileceğinin belirlenmesi ve buna göre bir planlama yapılması gerekmektedir. Bu planlamaların hatalı yapılması, örneğin hizmet edilecek kişi sayısına yetmeyecek mutfak alanı ve ekipmanları yoğun zamanlarda büyük sorun teşkil edecektir.

Müşterileriniz bu gibi aksaklıklardan rahatsız olabilir, bu da müşteri kaybı demektir. Bu sebeple profesyonel destek bir çok konuda sizi ileride oluşabilecek aksaklıklardan kurtaracaktır.


3. Cafe Dekorasyonunuz İle Dikkat Çekmelisiniz

Tüm bu detayların çözümlenmesinin ardından elbette müşterilerinizin ilk dikkatini çekecek olan kafe tasarımı başarılı bir şekilde tamamlanması gerekir.

Sürekli aynı tasarımları görmekten sıkılan müşteriler farklı ve sıra dışı mekanlarda bulunmaktan ve bunu sosyal medya paylaşımlarında kullanmaktan keyif alıyor. Bu sebeple diğerlerinden farklı ve müşterilerin dikkatini çekecek bir tasarıma yoğunlaşmanız doğru olacaktır.

Konu ile daha fazla bilgi almak isterseniz;



Ayrıca bakınız