Dış Cephe Aydınlatma nedir?

Dış Cephe Aydınlatma nedir?

Bu yazımızda size sizlere Dış Cephe Aydınlatma nedir? Sorusunun cevabını vereceğiz.


Dış Cephe Aydınlatma nedir?

Bina veya yapıların dışındaki çeşitli ölçeklerdeki yapay aydınlatmalardır

Dış cephe aydınlatmaları aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz:

  1. Fonksiyonel aydınlatma
  2. Dekoratif aydınlatma
  3. Konut Dışı Binalarda Aydınlatma

1. Fonksiyonel aydınlatma

Evde, okulda, ofislerde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde ve benzeri bina ve mekanlarda aydınlatma birbirinden çok farklı görsel ihtiyaçları karşılamakta. Bütün bu ortamlardaki görsel ihtiyaçları/konforu sağlayan aydınlatma sistemlerine fonksiyonel aydınlatmadır.


2. Dekoratif aydınlatma

Farklı işlevlere sahip mekan ve çevre elemanlarının oldukları gibi doğal görünmeleri yerine, istenilen biçim, form ve renkte görülmesi hedeflenmektedir.

Bir mağaza vitrini, lokanta, bir eğlence mekanı, bir peyzaj unsuru, bina dış cepheleri vb. göründüklerinden farklı gösterilmek, hatta dikkat çekici olması istenebilir.

Bu gibi talepleri karşılamak için yapılan aydınlatma sistemlerine dekoratif aydınlatma denilmektedir.


3. Konut Dışı Binalarda Aydınlatma

Konut dışı binalar iki gruba ayrılmaktadır. Bunlardan ilki ticari faaliyet sürdürülen oteller, ofisler ve iş yerleri, alışveriş merkezleri ve mağazalar ile diğer ticari amaçlı binalardır. İkinci grupta ise sosyal amaçlı hizmet veren binalardır.

Bunlar hastaneler, spor salonları, tiyatro ve benzeri gösteri merkezleri, okullar, üniversiteler ve diğer eğitim kurumları, ibadethaneler ile diğer benzer amaçlı kullanılan yapılardır.

Konut dışı binalarda yürütülen faaliyetlere ve bu faaliyetlerin yürütüldüğü alanların kullanılma amaçlarına bağlı olarak tam anlamı ve sınırlı ölçüde dekoratif aydınlatma kullanılmaktadır.Hizmetlerimiz hakkında bilgi yada teklif almak için aşağıdaki formu doldurunuz.