Eskiyen Koltuklara Çözüm

Eskiyen Koltuklara Çözüm

Elinizde eski bir koltuk var ve onu yenilemek mi istiyorsunuz? Renkleri sizle uyuşmuyor mu? Bu yazımızda sizlere bu konuyla ilgili koltuk yenilemek için 7 yöntem paylaşıyoruz.


Eskiyen Koltuklara Çözüm

Elinizde yıpranmış ve gözünüze hoş gözükmeyen koltuk takımları mı var? O zaman sizler için hazırladığımız birbirinden güzel ve kullandığınız da eski haline bürünmesini hatta ve hatta eskisinden de güzel bir görünüm kazanmasını sağlayacağınız 7 yöntemden birini seçme zamanı!


Koltuk Boyama

Eminiz ki bir fırça ile koltuk boyamayı hiç aklınızdan geçirmemişsinizdir.

Koltuk kumaşına uygun bir boya ve fırçalar ile koltuklarınızı baştan yaratmak hatta rengini değiştirmek olağan üstü bir düşünceye benziyor.


Kumaş Boyası Kullanmak

Koltuğunuzun kılıfı çıkabilenlerdense, bütün kılıfı kumaş boyası kullanarak boyayabilirsiniz.

Hem de çeşitli renkleri birbirleri ile karıştırarak mekanınızda en güzel gidecek renge karar verebilirsiniz.


Normal Koltuğa Kapitone Eklemek

Yıpranmış olan görünümü koltuğunuzdan kaldırmak mı istiyorsunuz ve ayrıca eskisinden daha da şık görünmesini de istiyorsanız kapitoneler ekleyebilirsiniz bu tam size göre olacaktır.


Desenli Kumaşla Örtmek

Pek kalıcı bir yöntem olarak durmasa da evinizde bulunan renkli örtüleri kullanışlı bir hale dönüştürmek için mükemmel bir yöntem.

Bu şekilde koltuklarınızı dilediğiniz desenlerde kullanabilirsiniz. Hatta söylemiş olalım, gözünüze güzel gelirse koltuğunuzu yenileme düşüncesinden ve gereksiniminden bile vazgeçebilirsiniz.


Püskül Eklemek

Koltuklarınızda bulunan eskimiş koltuk ayaklarınız var ise, onları değiştirmek yerine saklayabilirsiniz.

Bu şekilde daha farklı bir koltuğa da erişmiş olursunuz.


Sprey Boya Kullanmak

Hemen olsun, en hızlı şekilde ve daha da kolay olsun diye düşünceleriniz var ise kumaşlarda kullanılan sprey boyaları kullanarak bu istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm koltuk için birkaç kutu yeterli olacaktır.

Yazar: Muratcan Güleryüzlü


Ayrıca Bakınız